Złomowanie pojazdów Kraków

Złomowanie samochodów stanowi pewną konieczność w życiu każdego pojazdu. Wynika to z faktu, iż generują one niepotrzebne koszty, które właściciel musi ponosić. Złomowanie pojazdów jest opłacalne przede wszystkim z ekonomicznego punktu widzenia. Właściciel pojazdu, który nie został oddany na złomowisko ma obowiązek ciągłego opłacania składki OC.  Pozbycie się niesprawnych pojazdów pozwala zatem zmniejszyć wydatki, które są stratą. Innym powodem, dla którego zalecamy złomowanie starych samochodów jest fakt, że w większych miastach mogą one generować również koszty parkingowe. Samochód nie nadaje się do użytku, ale ciągle zajmuje na parkingu.

Złomowanie rozbitych aut jest równie ważne. O ile stare auta są możliwe do naprawy – choć jest to w wielu przypadkach nieopłacane- to rozbitych aut już naprawić nie można. Złomowanie starych aut jest również dobrym rozwiązaniem, ponieważ rozmontowanie i sprzedanie na części jest w Polsce nielegalne. Dlatego jako firma z doświadczeniem w tej branży wręcz zalecamy tą metodę pozbycia się niesprawnych pojazdów. 

Wiąże się to nieodłącznie z kasacją samochodu. Dotyczy to jednak nie tylko pojazdów rozbitych, ale także tych niesprawnych i starych. Jest to podstawa do wyrejestrowania auta, czyli zaprzestania bycia jego prawnym właścicielem. Zatem pozwala ona zmniejszyć koszty utrzymania samochodu. Z kolei kasacja rozbitych aut jest sposobem na pozbycie się niepotrzebnego już dobra materialnego, które zajmuje miejsce w garażu, ogródku czy na chodniku. Złomowanie rozbitych aut w świetle prawa jest możliwe, kiedy masa złomowanego pojazdu wynosi nie mniej niż 90% masy widniejącej w dowodzie. W przypadku, kiedy masa jest mniejsza mogą być doliczane dodatkowe koszty za brakujące kilogramy, jednak zależy to od stacji. Kasacja rozbitych aut w naszej stacji jest możliwa bez względu na jego stan techniczny. Może on być niekompletny lub spalony. Kasacja aut jest również przyjazna dla środowiska. 

Pozbycie się niesprawnych pojazdów w naszej firmie jest korzystne również ze względu na formalności. Podczas, kiedy większość stacji demontażowych dostarcza dokumenty o kasacji jedynie do właściciela, który musi sam martwić się tym, co będzie dalej, to firma Maxhandel przesyła tę dokumentację wprost do działu komunikacji. Skorzystanie z naszych usług wiąże się zatem z benefitami formalnymi. 

Jeśli za tem pragniecie Państwo, aby cały prosces przebiegł sprawnie i jak najbardziej korzystnie dla Państwa, wówczas zapraszany do nas!

Kraków, Nowa Huta Tel. 500-700-316